| vladeusebiu a întrebat:

Salut,Am intrerupatorul facut pe nul si am pus un neon LED si cand e intrerupatorul oprit neonul „palpaie„ se aprinde si se stinge repede la 4-5 secunde oare de ce? Neonul e cu Led si e pe direct asa l-am cumparat nu are starter si nici transformator. Oare sa fac intrerupatorul pe faza?

2 răspunsuri:
| LoveIsLove4Ever a răspuns:

Nu neaparat, intrerupatorul sigur are un LED inauntru, ia o surubelnita si sparge ledul din intrerupator si problema este rezolvata

| IonutzMariusz a răspuns:

În normativ scrie că întrerupătoarele lămpilor electrice se montează "pe fază"!