| BiiBiis a întrebat:

De cateva luni imi palpaie becurile in toata casa aproape in fiecare zi timp de 5-10 minute cu pauza la interval de cateva ore sau mai putin. Eu am si neon, dar si becuri cu halogen, Dar palpaie doar neoanele. faza cea mai ciudata este ca astazi am observat ca in baie (eu am sus un neon lung si suportul care tine neonul, iar acolo este pus PE suportul care tine neonul aparatul acela care "scuipa" parfum odata la 9 minute) ei, in timp ce palpaia lumina, aparatul ala a inceput sa scuipe parfum intr-una, iar cand s-a oprit din palpait, s-a oprit si ala din scuipat parfum! Care ar fi logica? L-am mutat de pe neon, exact langa si functioneaza normal acum. Mi se pare foarte ciudat avand in vedere ca aparatul functioneaza doar daca apesi pe buton sau la interval de 9 minute sau cat mai are.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contact imperfect pe alimentarea acelui aparat in locul respectiv.Verifica si remediaza situatia, sa nu ai surprize neplacute.Numai bine.

| Madalinargo a răspuns:

Ai fantome