| Marian_Dima_1988 a întrebat:

Salut, am o centrala ciao bereta și îmi apare eroare cfs și piuie, funcționează normal, ce ar putea fi?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Incearca o resetare, daca mesajul nu dispare cheama serviceul.
Centrala nu funcționează in parametri, iar sistemul de autodiagnoza nu poate detecta cauza ca sa iti afiseze un cod de eroare. CFS este prescurtarea de la "call for service".

| relian a răspuns:

Centrala aia are manual, acolo undeva la Troubleshooting daca are instructiuni in engleza, cauti codu ala ce inseamna, gasesti, trebuie sa arate.
Asa afli ce ar putea fi, altfel nu vad cine ar avea pe aici centrala ca si a ta si sa fi avut exact aceiasi problema si sa iti spuna.

| gabicoo a răspuns:

Citește cartea tehnică a centralei.

| And8292929 a răspuns:

Buna, am aceeasi eroare. Cum ati rezolvat problema?

| Gpop a răspuns (pentru And8292929):

Aceeiasi întrebare o am și eu! happy... dumneavoastra ati reușit sa stergeti eroarea si in ce mod? ...vad ca initiatorul topicului nu raspunde

| Marian_Dima_1988 explică (pentru Gpop):

Interval revizie, asta înseamnă, când faceți revizia la centrala trebuie sa umble la niste setări, scrie in carte cum se dezactivează dar nu înțeleg cum