| alexush a întrebat:

Salut..am o centrala veche westen..de 2-3 ori imi intra pe avarie si scade presiunea..la ce scade presiunea sau unde nu stiu..stiu doar ca are un ceas sub ea cu indicator pana la 3..si scade sub 1 si atunci intra pe avarie.a mai mesterit tata pe la ea. pierderi de gaze sau apa nu am..niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| youdid a răspuns:

Incearca sa intrebi la
Albanic service:
Nr:0258819777. sper sa te ajute

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Verifica instalatia(tevi, calorifere).Ai pierderi la apa. Daca aveai pierderi la gaze nu functiona.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si totusi trebuie sa fie pierderi undeva! Sau este defect indicatorul.

| untu a răspuns:

Sint pierderi de apa! Ai cartea de vizita a instalatorului? Chemati instalatorul de serviciu!

| Peridava a răspuns:

Daca scade presiunea, sint pierderi de apa pe undeva. Nu gazul e de vina. De 2-3 ori in cit timp? Des? Se poate reumple cazanul cu apa. Ai undeva un robinet (nu cunosc modelul) pe care il deschizi si il inchizi cind acul indicator ajunge la 1, 5 - 1, 8. Sa nu ajunga la 3! Cind se incalzeste apa, presiunea creste si risti sa explodeze cazanul fiind model vechi fara supapa de siguranta care arunca apa afara.