| costi900 a întrebat:

Am o problema cu centrala la apartament,de cateva zile nu mai functioneaza, e presiunea 0, am dat reset dar tot nimic nu se intampla,tot pe avarie intra,o pornesc si nu se intampla nimic nici macar sa faca un zgomot,pot face eu ceva pana chem pe cineva? e ciudat sa mai intamplat in cu ceva timp in urma tot asa nu functiona, pornea si tot in avarie, dar si-a revenit pana in momentul de fata

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Incarca instalatia cu apa, de la parghia albastra de sub centrala.
Cum drk vrei sa functioneze la presiune 0?

| BuLaNNNeL a răspuns:

Baga-i apa pana ridici presiunea la 1, 5-2.

| costi900 explică (pentru BuLaNNNeL):

Cum fac asta ca nu ma pricep?

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru costi900):

Ai sub centrală in functie de model un buton, o parghie. Dacă ai apa la program, atunci când vine apa dai drumu la buton sau ce ai tu sub centrală și urmărești pana ajungi cu presiunea la 1, 5-2. Atenție nu mai mult de 2.

| DennisW a răspuns:

Nu te baga daca nu te pricepi. Nu vreau sa aud despre tine la stirile de la ora 5.