| InoName55 a întrebat:

Salut, am o drujba, un Oregon de 25cc si mi s-a dereglat carburatorul. Stie cineva cum trebuie sa il reglez si prin asta ma refer la faptul ca nu are putere in lemn si porneste greu 4-5 sfori?
Ma poate ajujta cineva? Dau funda

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Sa dereglat cum? Ala nu se deregleaza asa daca nu umbli tu la el.Deci nu dai amanunte nu vad cum te poate ajuta careva.
Daca ai fierastraul asta de nou, ar trebuie sa ai si un manual, acolo sigur scrie si de reglaje.
Daca insa nu ai umblat la ea, dar are acele simptome de care spui, poate altceva este de vina.Filtru de aer cum e ste curat? Cred ca sti ca are si filtru de aer, iar daca este imbacsit si de abia trece aerul pe acolo normal sa moara ori sa porneasca f greu.Mai ai filtru de benzina in rezervor, verifica toate astea, apoi incearca. Iara daca ai umblat tu la carburator, ar fi bine ca pe viitor sa nu mai umbli deloc, lasa carburatorul asa cum e reglat din fabrica, nu te mai lua dupa toti "priceputii"ca ajungi sa iti manince zilele daca umbli laughing.
Un ferestrau din asta functioneaza cel mai bine asa cum este el reglat de la fabricant cu toate.Nu te mai apuca sa faci tu reglari,ca asa ai vazut ori ti-a spus mai stiu eu cine.
Daca ai umblat la carburator si nu ai manual, cauta pe net, pune brandu, modelu de la fierastraul tau si gasesti manualul, acolo ai si reglaje, stiu asta sigur.