| yoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyo a întrebat:

Salut.am o mimosa pudica si acum ca nu prea mai e lumina afara s-au dus toate frunzele este decat batul din care ies frunzele.credeti ca o sa isi revina? o sa ii dea alte frunze? ce pot face? astept sfaturi.

3 răspunsuri:
| LoLiLop a răspuns:

Si a mea a patit la fel. Cred ca o sa-si revina, dar trebuie tinuta la caldura. Nu are nevoie de foarte multa lumina.

| yoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyo explică (pentru LoLiLop):

Ai vazut ca la fereastra e un pervaz daca o pun acolo crezi ca isi revine? ma gandesc ca poate e prea multa caldura de la calorifer acolo

| LoLiLop a răspuns (pentru yoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyo):

Acum ca nu mai e soare puternic o poti pune pe pervaz. Nu te teme de caldura. Temperaturile de sub 20 de grade sunt mai periculoase. Daca vrei mai multe informatii incearca aici: http://mimosapudica.ro/ingrijire.php