| RoxanaHosu a întrebat:

Am o sobă pe gaz in apartamentul unde stau in chirie. Nu e prima dată când o folosesc, am utilizat-o și iarna trecută. A început să scoată fum, am chemat un hornar, a curățat coșul de fum dar totuși iese fum. Stie cineva care ar putea fi cauza?

Mulțumesc.

1 răspuns:
| cristi202 a răspuns:

Pot fi doua motive: fie a fost treaba de mintuiala facuta de hornar, fie directia vintului a fost pe cos (o anumita directie comparativ la acoperisul casei, nu stiu exact sa spun), si atunci iti intoarce fumul pe cos, insa chestia asta e destul de rara, si poti vedea daca e asa facind focul din nou.