| Hama a întrebat:

Primavara trecuta am vopsit cuptorul de la soba cu bronz (in interior), iar luna asta cand am bagat prima data in soba, cuptorul a inceput sa scoata mult fum (la primul foc). La al doilea foc a inceput sa scoata mult mai putin. Intrebarea mea este daca cuptorul se va opri din a scoate fum. Daca nu, ce solutie imi recomandati.

Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

Continua sa faci foc in soba si dupa 4-5 focuri zdravene vei scapa de fum si miros.Succes

1 răspuns:
| carpediem a răspuns:

Nu se vopseste la interior> Fumul care apare acum este de la vopseaua arsa. Nu vad ca solutie decat sa arzi cat mai mult pana se elimina vopseaua.