| Illuminati2016 a întrebat:

Salut.Am un intrerupator cu led albastru si cand pun un bec led in dulie si apas pe baza becului pare sa straluceasca incet LED urile, in rest nu ilumineaza deloc
1. consuma curent fara sa stiu eu chiar daca este stins becul?
2.se poate sa reduca durata de viata a becului?

2 răspunsuri:
| bastialexa a răspuns:

Salut daca ai itreruptor cu led acela este problema.Eu am pus in toata casa becuri cu led spoturi cu led tuburi cu led etc dar din cauza intreruptorului imi facea becul in camera flashuri am scos ledu si gata functioneaza normal. normal ca consuma cv curent nu mult dar se aduna.

| Alexandru_Alex_1997_16UB a răspuns:

1.Nu
2.nu