| anonim_4396 a întrebat:

Salut, detin niste vase de expansiune de 100litri, vasele in momentul de fata nu mai sunt functionale in sensul ca in trecut membrana a pocnit si a fost inlocuit vasul, ele nu sunt lovite sau gaurite insa in interior s-a format rugina si ma intrebam daca ele mai pot fi folosite. In momentul de fata daca as baga o noua membrana in ele din cauza ruginei formata in interior membrana s-ar taia cu timpul si nu as rezolva nimic (asta a fost si motivul pentru care am schimbat tot vasul) si ma intrebam daca ele mai sunt bune la ceva. Le pot curata de rugina intr-un fel sau sunt de aruncat la fier vechi?

1 răspuns:
| Adrian5575 a răspuns:

Cat dai pe reparatie, cumperi unul nou cu garantie. Mai bine le dai la fier vechi.