| Misterious_7096 a întrebat:

Salut, din neatentie am pus recipientul pentru barbierit pe gresia si chiuveta din baie, peste citeva zile am observat pete de rugina pe ele.Cu ce le-as putea indeparta

4 răspunsuri:
| inginer a răspuns:

Dap. Cu Feruginol sau - Deferuginol. Nu mai stiu exact cum se cheama dar functioneaza.

| Lora a răspuns:

Incearca cu cif

| piciuk a răspuns:

Cam greu, nici nu cred ca ies.am patit-o si eu, dar pe cada, care e din fibra, nu cred ca sunt sanse sa mai scoti petele

| Inna_3065 a răspuns:

Exista un produs... se numeste feruginol.Se gaseste la magazinele care vand produse chimice, lacuri si vopsele.happy