| ionut235 a întrebat:

Salut,drujbele hercules 550 unde sunt fabricate, angajații dedeman spun că la Craiova, pe internet, zice ca sunt în China, nu stiu ce sa mai cred

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

La dedeman daca intelegi ce citwesti, scrie ca este brand Ruris, asa ca afli cine face brabndul asta Ruris, asa ai aflat cine fabrica Hercules.
Hercules este si o ramjura a uniei firme americane care fac sculede toate neamurile, dar banui ca ni are a face cu SUA.

Pe scula aia ar trebuie sa scrie unde este facuta, de cine este facuta, trebuie sa aiba o eticheta ceva, cu date tehnice, 3 lulele si cine o fabrica.
Rurisi spune internetul este o fabrica romaneasca, infiintata in 1993, sau atunci s-a pus bazele ei bla bla.

In prezent omu care are aceasta afacere, sa gindit ca nu-i bun sa muncesti prea mult, ca nu ies banii destui laughing asa ca a luat exemplu fabricilor de autoturisme si comada piesele in alte tari, ori acolo le fabrica, dar nu el, el doar da comanda, aia le fac, le trimit in Ro la Craiova, unde are o hala unde nu stiu citi oameni le asambleaza.

Cam asta e asa in mare despre Rurisi si despre Herecules asta ce intrebi tu.
Deci este asamblat in Craiova, ar trebuie sa sc rie pe scula Made in Romania.

Tu, vad ai telefon, ai calculator, internet, sa cauti ceva util singur nu poti, atit de slabi sinteti unia din voi?

Pune frate mina si foloseste entu ala sa faci si altceva, nu doar birfa, pe Facebook pe TPU si ale rahaturi.Zii si tu, uite ai nevoie sa stii ceva, intri pe google, scrii ce vrei sa cauti, iti apare informatii cate vrei.

Sa inteleg ca nu esti capabil sa cauti o informatie f simpla pe netu asta?
Daca asa sta treaba, rau au mai ajuns romanii, nu rau, e f ingrijorator ce se intampla.

| lpavel a răspuns:

Piesele sunt chinezesti ca sunt comandate de acolo dar drujbele sunt asamblate in Craiova si sunt sub marca Romaneasca ca multe alte produse de altfel cum ar fi: telefoane romanesti, televizoare etc. Sunt facute in Romania dar piesele le comanda de afara, de obicei din china ca-s mai ieftine! In Romania nu exista fabrici care sa produca piesele anumitor produse cum ar fi si drujba ta...

| dusmanul86 a răspuns:

Lucrez in Dedeman si eu le spun clientilor ca sunt facute in China pentru ca acolo sunt facute.