| SamsungElectronics a întrebat:

Bună seara tuturor!

Vreau să vă spun ceva. Știu că telefoanele Sony Xperia sunt telefoane japoneze și telefoanele Asus sunt telefoane din Taiwan. Înseamnă că telefoanele Sony Xperia sunt fabricate în Japonia și asamblate în China? La fel și telefoanele Asus fabricate în Taiwan și asamblate în China? La fel și telefoanele HTC sunt telefoanele din Taiwan. La fel și HTC este fabricat în Taiwan și asamblat în China, la fel că aceste două mărci?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inseamna ca proiectul apartine firmei, iar produsele se fabrica /se asambleaza undeva in lume (80% din produsele electronice in China).

| Wr3nch a răspuns:

Hai sa iti zic eu ceva. Si design-ul la iPhone se face in California si sunt asamblate in China. Deci si toate telefoanele sunt niste "chinezarii" cum zic uniiwinking

| Crackman a răspuns:

Adica piesele sunt facute acolo si in partea cealalta sunt asamblate ca produs finit

| FredericChopin a răspuns:

Nu mai se mai respecra acum firma decat asa cu numele poate acum aproape TOATE s "MADE IN CHINA" daca vrei ceva original du-te la firma respectiva