| anonim_4396 a întrebat:

Telefoanele Nokia sunt fabricate in China? Am intrebat despre un Lumia 920 si mai multe site-uri care importa telefoane spun ca tara de origine este China.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, majoritatea sunt fabricate în China!

Toate cele bune.

| hp8510p a răspuns:

Asa este la toti producatorii telefoanelor.Printre celelalte tari de fabricatie este si China. Apple a facut iphone 5 in China.Dar nu este vreo problema ca piese sunt originale de la producatori

| krysstal a răspuns:

Detin Nokia lumia 920 original, cumparat din Danemarca si este facut in China.

| Raptorz a răspuns:

Toate telefoanele sunt ansamblate in China...