| alexxxxxxxxxx a întrebat:

Eu am o mașină de spălat și nu am apa curenta.Am instalat un butoi cu pompa.Am băgat azi la spălat și când m-am dus sa verific daca a terminat, mașina era mutată din loc..nu știu de ce.Nu am băgat nici prea puține haine ca să fie ușoară, nici prea multe...in alte dați chiar băgăm multe haine și nu se inrampla asta...și am găsit și un arc pe jos..Am căutat pe net și este de la mașină.Ce sa fac? Va rog frumos să mă ajutați dacă puteți.

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Fie au slabit telescoapele și trebuie schimbate, fie s-a rupt un arc și trebuie înlocuit. ( Eu cred că din cauza slabirii telescoapelor mașina s-a dezechilibrat și în timpul spălării din cauza balansului puternic s-a rupt unul din arcurile care tineau contragreutatea din beton de deasupra. )
În ambele cazuri e de preferat să chemi un meșter care se pricepe.

| alexxxxxxxxxx explică (pentru gabicoo):

M-am uitat și înăuntru și cauciucul ăla de la ușă e deformat rău....garanția mă rezolva?

| gabicoo a răspuns (pentru alexxxxxxxxxx):

Zici că e in garanție?
Nu e bine! S-a stricat prea repede! Eu am pățit chestia asta după 8 ani de utilizare!
Garnitura s-a deformat din cauza balansului puternic. Înseamnă că acea contragreutate din beton s-a izbit de carcasă și mașina a făcut ca toți dracii de s-a deplasat de la locul ei!
Poți încerca să o repari în baza garanției dar e posibil să dea vina pe tine. Din câte știu eu garanția e valabilă doar dacă conectezi mașina la rețeaua de apă curentă, la o anumită presiune. Se pot lega de chestia asta și sa refuze garanția!
Tu încearcă mai întâi cu garanția și dacă te refuză cheamă un meșter priceput!