| ecathvc356 a întrebat:

Salut. Masina mea de spălat stoarce doar când bag cantitate mica de haine. Dacă bag o cantitate mai mare nu mai stoarce deloc.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este defecta masina, cheamă pe cineva sa ti o repare

| ecathvc356 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu cred ca era nevoie de acest răspuns. știam și eu ca e defecta

| Holiday a răspuns:

Cel mai probabil s-a slabit/deteriorat cureaua. Cand ai rufe multe, din cauza greutatii lor, patineaza si nu mai invarte tamburul la viteza necesara pentru stoarcere.

| Furnicuta000 a răspuns:

Asa a facut mereu sau problema e recenta? Ca eu am un jaf de masina dar ieri le-am indesat de abia se mai inchidea usa si au iesit stoarse bine de tot

| AnkaD a răspuns:

Păi depinde ce cantitate duce masina, normal ca dacă e cuva mică nu o să îți stoarcă dacă pui și multe haine câte kg scrie pe ea?

| ecathvc356 explică (pentru AnkaD):

7 kg

| AnkaD a răspuns (pentru ecathvc356):

Trebuie să rămână puțin spațiu în mașină ca să se poată spăla și la fel și la stoarcere mașina stoarce prin centrifugare și atunci o greutate prea mare pentru motorul masinii nu v-a duce la stoarcere completă