| qCezar a întrebat:

In decursul ultimelor 3-4 zile am gasit vreo 2-3 gongi din acelea de canalizare, negre, in casa, imi poate recomanda cineva o solutie foarte foarte eficienta impotriva lor? Care le va elimina cu siguranta.

Multumesc!

1 răspuns:
| aj3k16lm a răspuns:

Te referi la libarci? Ai grija in primul rand la igiena casei tale, e principalul motiv pentru care apar. Daca prin casa te-ai referit totusi la garsoniera ori apartament, iar tu ti-ai mentinut locsorul curat, incearca sa sigilezi mai bine gaurile dintre pereti. Pot aparea si de la vecini (am patit). Cat despre solutii, e cel mai bine sa mergi la o farmacie veterinara si sa intrebi fara rusine (nu va costa mai mult de 10-20 lei). Noi iti punem da atatea sfaturi, insa ei au o diploma si probabil experienta. Nu mai stiu cum se numea solutia pe care am folosit-o eu, insa era un praf ce se dizolva in apa, cu care am stropit prin zonele din care ieseau. Daca vei muta mobila, probabil vei vedea mai multe. Iti urez mult noroc si sincere pareri de rau. Mie mi-au dat cosmaruri doua saptamani, pana am luat initiativa. laughing