| joghu22 a întrebat:

Salut! In legatura cu o centrala pe peleți Fornello King. Vad ca vine vremea calda. O intrebare. Cand vor veni căldurile acelea mari, va trebui sa deconectez centrala de la alimentare, cum opresc termostatul? Ii scot bateriile? Cum procedați voi?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vrei sa deconectezi complet instalatia, procedezi astfel:
1. Nu mai alimentezi centrala (nici cu paleti, nici cu curent electric)
2. Daca are termostat cu baterie, poti scoate bateriile.

| KR0N5TADT a răspuns:

Trolule, așa cum scoate mămica ta bateriile din jucăria ei preferată? laughing

| KR0N5TADT a răspuns:

Nu este necesar să scoți bateriile, dar o poți face.