| darkusss a întrebat:

Nu prea ma pricep in domeniu, dar mi-a trecut prin cap sa-mi revopsesc gardul de beton si am nevoie de cateva sfaturi si lamuriri la urmatoarele intrebari.:
Gardul are circa 150 m lungime, si 1, 70-1,80 m inaltime. cat vine asta in metri patrati?
Cat m-ar costa sa-l revopsesc?
Am un prieten care ma informat ca a vazut ca se da si cu lavabila. Intrebarea este urmatorea: Va rezista la vremea de afara vopseaua lavabila?
Cat m-ar costa in cazul in care i-au lavabila, si cat m-ar costa daca i-au vopsea de garduri(beton)

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Ai 270 de m patrati!
Exista var lavabil pentru exterioare sau exista vopsea speciala pentru betoane care e de 5-6 ori mai scumpa decat varul lavabil DAR de 10 ori mai buna happy
Deci trebuie sa alegi var lavabil petru exterioare, cat te va costa nu-ti pot spune ca nu stiu cat costa 1 galeata si pe cati m patrati ajunge, asta ramane sa socotesti tu! Scrie pe galeata la cati m patrati ajunge... Bafta!

| darkusss explică (pentru lpavel):

Multumesc de raspuns. Zi faina sa ai!

| lpavel a răspuns (pentru darkusss):

Merci! Spor la munca! happy