| Alex00615 a întrebat:

Salut. Recent am avut un mic accident în casă, practic, am dat din greșeală peste un difuzor cu uleiuri esențiale și 300 ml de apă au ajuns pe jos și într-un prelungitor cu buton de ON/OFF. Atunci prelungitorul nu mai răspundea la comanda butonului, nu se mai oprea dacă era la OFF și a trebuit să îl scot din priză să îl opresc. Asta s-a întâmplat aseară deci acum cam 24 de ore, azi când îl pun în priză pare mai reparat, doar că chiar și când e pe OFF, tot încă trece un curent mic prin el de luminează oleacă la bec, dar totuși pe ON pare să funcționeze bine. Voi ce ziceți? Să îl mai aștept să se mai usuce? Va rămâne mereu cu becul aprins puțin chiar și pe OFF?

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Inca nu s-a uscat complet! Pune-l la soare cateva ore!

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Chiar daca se usuca tot face acolo un scurt circuit. Mai bine ia altul.