| NorthDakota a întrebat:

Salut, sacourile de poliestern se pot spala la masina de spalat haine? Mi-am spalat unul acum cateva zile, si mi s-a micit si sifonat de a trebuit sa il arunc? Stie cineva de ce?

Răspuns Câştigător
| Trybest a răspuns:

Cand nu esti sigur de calitatea matrialului sau nu ai eticheta pe haina este indicat sa mergi la o curatatorie ecologica, in oras.
acasa se spala la 30 grade la un program easy fara stoarcere
se usuca pe umeras, la umbra.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pot spala la masini care nu utilizeaza apa calda, din cauza caldurii, se distrug sacourile.