| alexandrunaj a întrebat:

Saptamana asta am gazduit o familie de vechi prieteni de familie. Cel mai tanar dintre ei este un baiat de 15 ani,el in camera de oaspeti a fumat un pachet intreg de tigari,cu geamurile inchise,oblonaele trase (parintii nu stiau ca fumeaza,in final au aflat). Problema e varul de pe pereti, acesta nu pare a se fi inegrit. Mai am cateva cuti de lavabila de la renovare, ar trebui sa zugravesc din nou? Intrebarea este pentru ce ce fumeaza intr-o camera inchisa/prost aerisita, voi din cat in cat timp zugraviti? Un pachet fumat cu geamurile inchise va face diferenta dintre albul proaspat si cel de acum?

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

M-ai făcut să zâmbesc. happy
Este suficient să aeriseşti bine încăperea, nu e nevoie să o şi vopseşti, nu se modifică culoarea aşa, cu una, cu două.

| Mihaela1964 a răspuns:

Aerisiti camera, spalati eventual perdelele, periati covorul si lasati in camera o farfurie/ castron cu otet pentru una -doua zile. Mirosul va dispare.

| DarkAngelBad a răspuns:

Sincer nu cred că intr-o zi s-a si depus fumul pe pereți, tata fumează si cam în fiecare seară mai vine cel puțin un coleg de-al lui fumător si pufăi în bucătărie...cum spuneam nu se depune așa repede, eu unul varuiesc odată pe an și nu pentru ca s-a îmbibat cu fum ci pentru că s-a stropit cu mâncare s-au pur si simplu vreau sa il înnoiesc

Sper ca te-am ajutat.
Baftă