| Tomy98 a întrebat:

As vrea sa realizez o nivelare de sol in fata blocului, deoarece dobitocii care au sapat pentru o conducta subterana au lasat o movila de 70-75 cm.Cum se poate aduce solul la acelasi nivel si ce materiale/unelte trebuiehappy?! Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O poti face cu un tasator actionat electric, sau cu combustibil (motor Otto sau Diesel). Ideal ar fi ca dupa tasare sa nu indepartezi (arunci) surplusul de pamant. Ce ai tasat se va lasa in timp. Poti inchiria genul asta de scula de la o firma specializata. Cu putina rabdare, vei reusi.

| BunnyBabyStarPrincess a răspuns:

O poti face cu un tasator actionat electric, sau cu combustibil (motor Otto sau Diesel). Ideal ar fi ca dupa tasare sa nu indepartezi (arunci) surplusul de pamant. Ce ai tasat se va lasa in timp. Poti inchiria genul asta de scula de la o firma specializata. Cu putina rabdare o sa mearga