| CLaludiu1234 a întrebat:

Salut TPU, cand m-am mutat in casa in care locuiesc acum era dat cu un fel de tifel alb care se putea curata peretii foarte usor in caz ca se murdareau, puteti sa-mi spuneti ce fel de tifel este vorba si unde l-as putea gasi? Care tifel e mai de calitate Savana, kober sau oskar sau și alta firma daca știți voi una mai buna?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cam greu sa ghicim noi cu ce era dat cand te-ai mutat tu...
Dintre cele 3, eu as zice ca cel mai bun e Oskar, daca vrei si mai bun, poti merge pe Sto.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce este acela tifel? In ce limbă scrii? Pe pereti se dă cu vopsea lavabilă, Si fiecare vopsea are ceva in plus, sunt multe mărci bune mergi la dedeman ca gasesti bani sa ai ca sunt scumpe.,

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cumpără vopseaua Danke sa dai cu ea si in cămară, cămarănhappy

| dullcat a răspuns:

Vopsea lavabila.Asa cum spune numele, se poate spala in caz ca se murdareste.Asta nu inseamna ca speli peretii saptamanal, trebuie totusi niste grija si bun simt sa-i pastrezi pe cat posibil asa cum sunt/i-ai gasit.

| Hkhtfcvhu a răspuns:

Du-te la magazin de bricolaj/constructii si o sa te lamureasca domnii de acolo, eu folosesc doar oskar dar ce iti recomanda oamenii de acolo e bine, poate fi si vopsea siliconata daca nu ma insel, face acelasi lucru