| iAMVi a întrebat:

Cat timp trebuie lasat adezivul de polistiren sa se usuce pentru a aplica tencuiala decorativa?

Răspuns Câştigător
| VenomMMA a răspuns:

O saptamana? E deja prea mult. Cine stie ce-i in mintea lui.
Asta este... trebuie sa te conformezi. El te plateste pana la urma. big grin

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Scrie pe adeziv...simplu!

| iAMVi explică:

Nu e simplu, ca nu scrie, d-aia am pus intrebarea...

| VenomMMA a răspuns (pentru iAMVi):

Frate, ti-am zis deja. Lasa-l sa se usuce bine sa nu ai probleme dupa. De ce te grabesti? Tencuiala decorativa imediat se aplica si se driscuie la fel de usor. happy
Am lucrat in domeniu si stiu.

| iAMVi explică (pentru VenomMMA):

Pai si eu lucrez in domeniu si la ce vreme este afara, se face tare os, mai ales la cum bate soarele pe el. Am pus intrebarea asta deoarece nu scrie pe adezivul pe care lucrez si propretarul vrea sa lase sa se usuce cateva zile, o saptamana, ceea ce mi se pare absurd, nici la 30 grade sa nu se usuce?

| VenomMMA a răspuns (pentru iAMVi):

O saptamana? E deja prea mult. Cine stie ce-i in mintea lui.
Asta este... trebuie sa te conformezi. El te plateste pana la urma. big grin

| VenomMMA a răspuns:

Depinde si de clima de afara. Lasa-l doua zile sa fii sigur. Sa nu aiba locuri mai umede ca altfel, dupa un timp, o sa-ti cada tencuiala decorativa.

| Bodrug_Victor_2001 a răspuns:

24 de ore, dar mai bine 36