| Feitan a întrebat:

doar ce m-am mutat intr-un bloc de garsoniere din Bucuresti si observ ca in jur nu se afla niciun loc pentru a arunca gunoiul. As vrea sa stiu unde trebuie sa-l arunc in acest caz happy

Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Buna,

Daca nu ai containere imprejurul blocului, e posibil sa ai ghena la fiecare etaj. Sunt blocuri care intre etaje au o usa si inauntru e ca un felde tub unde poti arunca gunoiul. Ii dai drumul si el ajunge intr-o ghena ce se afla la parterul blocului, in spatiul destinat gunoiului.

Indicat este sa sortezi deseurile umede, iar plasticul, hartia sa le duci la ghenele speciale pentru ele.

Pa.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intreaba-ti vecinii, ei unde arunca gunoiul?

| mihai69 a răspuns:

La ușa celui care ți-a vândut / închiriat garsoneria fără container de colectare selectivă a gunoiului.

| alina2k18 a răspuns:

Suna-l pe cel de la care ai cumparat/inchiriat si iti spune.
Sau e imposibil sa nu te intalnesti cu un vecin azi si sa te indrume.

| Raducons a răspuns:

Trebuie sa fie undeva, nu are cum, poate are blocul ghena si se arunca acolo, intreaba un vecin, stiu ca acolo oamenii sunt mai indiferenti dar atata lucru iti spun.

| BlueDark a răspuns:

Intreaba un vecin, nu se poate ca intr-un un cartier sa nu existe asa ceva!
Daca intr-adevar nu exista, sesizare la primarie si rezolva ei.