| alexandra777 a întrebat:

eu cu iubitu meu vrem sa facem curatenie generala si avem nevoie de un alb inpecabil ca sa varuim! SI nu stim de la ce firma sa luam var.
Va rog sa imi raspundeti!

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Ambient
http://www.ambient.ro/......fault.aspx

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ideea cu varul parea fi demodata azi, cind lavabilul are suprematie in ce priveste zugravelile. Dincolo de faptul ca poate fi spalat usor si ca tine mai mult, orice zugrav care este si meserias iti va spune ca lavabilul e moartea peretelui, caci nu il lasa sa respire, ceea ce la var nu se intimpla. De aceea e mai sanatos sa dai cu var, asa nu te trezesti ca iti apare umezeala si igrasie in casa, in plus, varul mai are si rol de dezinfectant. Si in plus e si mult mai ieftin, atit ca material, cit si in cazul in care vrei sa colorezi varul - iti va cere mult mai putin pigment.
Varul il puteti gasi la orice depozit (magazin) de constructii, fie la sac, fie la pungi de un kg. Eu cred ca cu citeva pungi va puteti face treaba foarte bine.

| anonimg a răspuns:

In zilele noastre nu se mai foloseste var-ul, ci vopsea lavabila.

| anonimg a răspuns (pentru anonimg):

Var-ul se ia de pe perete cand atingi cu mana de el, dar vopseaua lavabila nu.

| adinaTPU a răspuns:

Du-te la cel mai apropiat magazin de constructii (de langa casa voastra) si cereti acolo. Nu vrei var, ci vopsea, ideal lavabila.