| Munteanu_Georgiana_1995 a întrebat:

Vreau sa cumpăr un teren pe care se afla o fundatie. Problema este ca acea fundatie se afla in paragina de 5 ani fierul este ruginit iar cimentul este mancat. Daca este vreo lege care interzice costutia as vrea sa stiu. Astept răspunsul dumneavoastră. Mulțumesc anticipat.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa cumperi terenul. Daca este permisa ori nu o constructie pe acel teren poti afla de la primaria localitatii, noi n-avem cum sti.
De regula constructiile sunt permise in intravilanul unei localitati, in baza autorizatiei de construire.