| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Vreau să îmi fac un garaj din panouri sandwich. Care este formula pentru calcul pentru a afla de cât material am nevoie?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai nu stii cum se calculeaza suprafata unui dreptunghi? Ai doi pereti dreptunghiulari mari (lateralii) si doi pereti mici (cel din spate si cel din fata din care scazi poarta. Acoperisul depinde cum il faci! Se poate face intr-o apa sau in doua ape. Daca este intr-o apa este inclinat pe laterala sau spre spate, pentru ca acolo mai vine astupata si partea care nu-i acoperis. Mai usor este daca mergi la unul facut gata care-ti place si-l masori si gata! Cine a facut geometrie prin scoala primara se descurca. Nu-i greu.