| So.SwEeT a întrebat:

Saluthappy vreau sa-mi renovez camera si doresc sa va cer un sfatbig grin
care credeti ca ar fi culoarea potrivita? Eu m-am gindit la galben sau vernil voi ce ziceti? Ms mult...

Răspuns Câştigător
| bunica a răspuns:

Alege culoarea in functie de lumina din casa si mobila, covoare, draperii, perdele, parchet. depinde de camera. daca este camera copilului, a parintilor sau camera de zi.

5 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Am in dormitor un galben lamai pal, in living un bej pal, in camera copilului un verde oliv pal iar holul este placat inclusivtavanul cu lambriuri din cires salbatic, bucataria un bejcu faiantza portocalie si sufrageria cate doi peretzi portocalii si bej

cristian
| cristian a răspuns:

Daca este camera de zi folosesti o nuanta de galben pai.
Daca este un dormitor merge un bleu culoarea cerului senin.

Bula
| Bula a răspuns:

Imagineaza-ti cum va arata camera cu fiecare culoare si alege care TI SE POTRIVESTE mai mult.
Sa nu faci cu nuanta inchisa, ca va da o senzatie depresionanta.

| LittleZyzy a răspuns:

Vernil ca este o culoare linistitoare. dar si galben e frumos pentru ca da luminozitate.Alege culoarea care iti place tie mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zugraveala trebuie asortata cu mobila cu parchetul