| bams386 a întrebat:

As dori sa imi construiesc o casa si vroiam sa stiu daca ma incadrez in suma de 60 000 euro, este vorba de o casa cu amprenta de 120 mp (p+1) as vrea sa construiesc parterul din bca si etajul din osb, detin deja terenul ce are ca utilitati gaze si curent, casa o voi construi in regim propriu. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! cu siguranta te incadrezi, daca mai ai si ajutoare la construire, e si mai bine, dar cel mai concret fapt, ar fi sa te duci sa vezi unde sunt mai ieftine materialele, pentru ca difera de la un depozit la altu, iti iei o agenda cu tine si notezi preturile de la 2-3 depozite, apoi intrebi un meserias ce materiale iti trebuiesc si cu aproximatie cat..bine ca nu se portiveste socoteala de acasa cu cea dela targ, dar macar sa ai o idee, ai grija pe mana cui ii dai sa iti construiasca casa ca sunt destui sarlatani.
O zi frumoasa sa ai!

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat