| Kalone a întrebat:

Salutare!

Dețin un cuțit cu care m-am jucat pe afară, am tăiat niste frunze și Iarbă, etc

Problema e că acum are un miros groaznic, și nu știu cum să rezolv.

Am incercat sa îl spăl, sa îl dau cu parfum, nimic nu merge...

Ce pot face să îi elimin mirosul?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu înțeleg cum după ce tai frunze sau iarbă, cuțitul miroase groaznic. Nu cumva l-ai scăpat prin iarbă în te miri ce...

| Kalone explică (pentru sierra1):

Nu mă refer la acel miros. mă refer la mirosul ăla insuportabil de iarbă.
Nu știu cum să explic.

| sierra1 a răspuns (pentru Kalone):

O băiță cu spirt, apoi uscat la soare una-două ore și e ca nou

| gabicoo a răspuns:

Pasta e dinti e solutia.

| HadesSs a răspuns:

Pune-l in bicarbonat de sodiu sau in spirt si lasa-l vreo juma de ora.

| Lostlyric a răspuns:

Dupa ce tai iarba la caini, e bine sa freci un pic si menta. Menta elimina mirosuri neplacute.

| STSickSide a răspuns:

E destul să il tii la soare cateva ore.