| 1DobreMihai1 a întrebat:

SAll TPU! sunt destul de gras/supraponderal si am o problema cu transpiratia! Imi dau cu deodorant, parfum, ma spal super bine dar tot miros.
Treaba este ca in clasele liceului este destulde cald iar merg cu autobuzul destul de mult si acolo traspir dar nu stiu dc.
As vrea sa stiu cum sa fac sa maschez/elimin aceasta problema pentru ca miros destulde urat iar fata pe care o plac sta in spatele meu si inca nu si-a facut o parere despre mine si nu as vrea sa-si faca una proasta.

3 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Nu te da cu deodorant cu bila, doar spray deoarece transpiratia ramane pe bila si o refolosesti si na iti dai seama. Incearca sa stai in tricou si schimba-ti tricou zilnic daca se poate. Du-te la dermatolog, am auzit ca transpiratia in exces e un semn de boala.

| BaiatulDePeTPU a răspuns (pentru AtateaConditii):

Iti dai seama ce prostii vorbesti?

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

S-ar putea sa transpiri din cauza ca ai lipsa de calciu...cafeaua si tigarile in exces pot provoca si ele transpiratie