| extasycash a întrebat:

Salutare. Ma confrunt cu o dilema care ma nelinisteste pe zi ce trece. Dilema ar consta in faptul ca incepand de la inceputul iernii in camera mea se simte un miros urat si nu stiu car ar fi cauza. M-am gandit la toate posibilitatile. Aveam niste flori in ghiveci si le-am dat afara, am scos toate hainele din mobila si am dat cu odorizante, o noapte am indepartat salteaua de pe pat si din camera cu toate ca ea mirosea fresh, mi-am schimbat pernele cu toate ca sunt sigur ca nu ele erau cauza si multe altele, daca le insiruiesc ar trebui sa scriu romane laughing. In fine..singurul loc de unde ar mai putea veni mirosul ar fi de sub parchet. Mama a varsat din greseala niste apa pe parchet, era luna decembrie cred si ma gandesc ca apa s-ar fi infiltrat sub parchet si s-a udat buretele sau ce e chestia aia pe care se pune parchetul, alta explicatie nu gasesc. Este foarte stanjenitor mirosul acela, nu pot veni cu nimeni acasa, paraca ar locui un nespalat acolo si nu e cazul meu, sunt maniac cand vine vorba de asta. Precizez ca locuiesc la tara dar se exlude posibilitatea ca mirosul sa vina de la animale sau tevi de scurgere... Stie cineva ce ar putea fi sau daca s-a mai confruntat cineva cu o situatie asemanatoare...va rog, sfatuiti-ma!

10 răspunsuri:
| presus a răspuns:

Nu cred ca este de la apa ce s-a varsat pe parchet. Apa a fost trasa in lemn sau a ajuns in acea folie de sub parchet care nu provoaca miros. Uita-te bine sa nu ai mucegai in camera... mucegaiul se formeaza datorita mizeriei, din umiditate, din mai multe cauze. Uita-te in colturile peretilor, in spatele mobilei, sub pat. Numai bine!

| extasycash explică (pentru presus):

Nici vorba de mucegai sau umiditate, igrasie, spunea mama ca nu a gasit mucegai deloc acum la curatenia de paste.

| cristinabya a răspuns:

Eu zic sa faceti curatenie peste tot in camera, spray etc pe acel parchet, gandeste te ca ar fi vorba de niste tevi de sub parchet care probabil de la ele vin mirosul cheama un instalator ceva sa vada daca cumva din intamplare e ceva neinregula! pupiiici :*

| extasycash explică (pentru cristinabya):

Nu am tevi, nu sub casa si nici sa traverseze peretii camerei mele.

| GaBeLo10 a răspuns:

laughing

| MiaO a răspuns:

Am patit-o so eu cu un covor asa. A fost varsata apa pe el si, desi se uscase putea ingrozitor. Deci s-ar putea sa ai dreptate cu apa. La mine a fost simplu ca l-am spalat si am scapat de miros dar la tine e mai dificil. Ar trebui sa verifici in locul ala in care s-a varsat apa.

| extasycash explică (pentru MiaO):

Asta vreau sa fac, dupa perioada asta cu pastele sa scot parchetul sa vad cum se prezinta chestia aia de desubt, cred ca aia pute in halul asta.

| veronika2040 a răspuns:

Nu te teme aceasta nu e de la apa varsata de mama ta fiindca ea nu are asa proprietati, poate cuati alt ceva de exemplu :ceva stricat din alimente ascuns pe undeva?

| Adrian_Ionuț_1976 a răspuns:

Mucegai!

| Adrian_Ionuț_1976 a răspuns:

Sincer, se mai poate și de la produsele chimice pe care le foloseșți sau de la pămătuf.