| Andy0202 a întrebat:

Salutare. Stiti daca pot vărui copacii cu pistolul de vopsit?
Hristos a Înviat

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

La pistol ai duza suficient de mica incit sa ti se infunde cu var la doar cateva secunde de utilizare. Oricit ai strecura varul dupa ce il vei fi preparat, tot iti va face probleme.

| darrio2007 a răspuns:

Trebuie var hidratat. Trebuie strecurat de 2-3 ori. Tot bidineaua e sfântă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevărat a înviat! Tot bidineaua e cea mai bună, dar de ce nu?hee hee

| nukeyly a răspuns:

Tot e posibil daca ai timp si scule_var diluat la cota cu duza dedicata_cu pistolul_ sau cu pompa de lavabil ceva bun de exemplu daca ai (---), pleaca de la 10-20 mil si poate urca mult (10.000 euro) in functie de putere, da ai si spor maxim ca timp/mp acoperit si la nivel atomic!

| DuckDodgers0 a răspuns:

De ce nu?

| DanielDanny a răspuns:

Pistolul de vopsit acopera toate partile si crapaturile, nu cred ca e bine sa vopsesti mai mult decat scoarta, daca vopsesti si intre scoarta, sufoci pomul!

| stancuprint a răspuns:

Salut tot bidineaua ramane stas. Este mult mai eco decat furtune presurizari pompe si alte cele.