| anonim_4396 a întrebat:

Am gasit o ghinda de stejar germinata, am pus-o in pamant, a iesit putin la suprafata tulpina si voiam sa stiu si eu asa din curiozitate...in cat timp ajunge stejarul meu la inaltimea de 1 metru?

Răspuns Câştigător
| SorinelF86 a răspuns:

Ai pus-o afara sau in ghiveci? cam in 4 ani, daca are loc radiacina sa se extinda libera, dar daca il ti in casa undeva e posibil ori sa creasca mai repede ori sa nu ii mearga bine ( la iarna cand de obicei afara stagneaza)

| anonim_4396 explică (pentru SorinelF86):

Am pus-o in pamant in gradina afara.

2 răspunsuri:
| alexxxxxxxxxx a răspuns:

Cred ca 3-4 ani