| bibi5961 a întrebat:

Salutare TPU, am o mare dilema, nu stiu ce sa aleg, sa cumpar un apartament sau sa ne construim o casa in/langa oras!? multumim!

Răspuns Câştigător
| 6Anonim9 a răspuns:

Salut! Eu as alege casa. Totusi... Daca ai casa, intr-adevar ai mai multe sarcini, dar nu se compara cu beneficiile pe care le ai intr-o casa. Vrei sa stai la aer curat? Iesi afara pe terasa, sau sub o umbrela. Nu ai treaba cu tropaitul, nici cu manifestarile noaptea. Poti face tot ce vrei. La bloc m-as simti ca si o albina. Ca si cum as trai in acelasi stup cu mai multe familii. laughing) Si sa nu uiti sa tii cont de faptul ca daca se intampla ceva grav la vecinu' si esti la bloc, ai pus-o. De exemplu daca i se sparge o teava si i se umple apartamentul cu apa, sau daca Doamne fereste are loc un incendiu, o explozie. Iti poate afecta apartamentul foarte rau. Mult succes, eu recomand casa.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde despre ce oras e vorba.

Eu personal as opta pentru casa... dar daca ar fi vorba de un oras mare si casa va fi in afara orasului m as gandit la unele lucruri inainte... precum transportul zilnic catre oras

| UnBaiat439 a răspuns:

Depinde ce vrei tu. Ai avantaje la casa, dar daca esti langa oras, o sa ai nevoie de o masina/bus sa ajungi in centru.
Daca vrei sa stai asa, sa ai in fiecare zi de mers cu masina si astea i-ati casa la iesire. Daca vrei sa fii in centru, sa pui picioru afara si sa fii in centru, i-ati un apartament. Sau daca poti sa iti construiesti o casa intr-o zona decenta din oras, ar fi perfect.

| PavelAndrei78 a răspuns:

O casa as alege eu, mi se pare ca ai mult mai multe avantaje; atata doar ca faci ceva mai mult timp pe drum daca lucrezi in oras, dar merita!

| Criissty a răspuns:

Mai bine o casa.