| IIIshaneIII a întrebat:

Salutare TPU doresc sa construiesc un gard de 19m lungime +poarta si cu inaltimea de 2 metri.
cerinte: sa nu coste mult,sa nu fie cu gauri spatii etc,intre imbinarile materialelor din care este construit, sa dureze mai mult de 10 ani
OFER FUNDA!

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| IIIshaneIII explică:

Multumesc pentru raspunsuri cred ca il voi face din lemn scandura langa scandura cu inaltime de 2m si lacuit cu ulei de motor ars.

| cristi202 a răspuns (pentru IIIshaneIII):

E buna ideea cu lemnul. Ai facut ce am facut eu cand mi-am construit o magazie, constiintele mele rideau cand l-am spus ca o voi face din lemn, insa acum ma respecta din cauza asta. Am facut-o in stil american, cu peretii din scinduri suprapuse una peste cealalta, in stilul solzilor, si a iesit atit de aratoasa, incit acum ma cert cu sotia ca ea vrea sa ne mutam in ea, facind-o casa noastra de locuit (acum stam in casa socrilor, care e linga ea), insa e problematic, dat fiind ca din start a fost proiectata sa fie magazie happy. Cu orice constructie din lemn, iesi mai ieftin decat cu orice material, deci mi se pare cea mai buna idee pentru tine.

Răspuns utilizator avertizat
| IIIshaneIII explică (pentru ramon2473):

Am fost si m-am interesat ma costa undeva la 1500lei scandura +pari fara cuie/suruburi etc, voi face in felul urmator pe partea gardului cu vecinii voi da cu ulei ars 2-3 maini ca sa tina mult si bine, iar pe interior in curte la mine voi da cu lac

| cyupaku a răspuns:

Boltari

| Balan_Victor_1987 a răspuns:

Buna stiu ca nu e la fel de ieftin dar poti vedea aceasta varianta
http://www.gardurimd.ro/ro/catalog/jaluze