| vallydboy a întrebat:

Salutare TPU vreau sa torn o sapa de ciment am o rugaminte eu nu le am cu constructia vreau sa torn o sapa de ciment pe o suprafata de 4m lungime 3 latime 5-6 cm adancime, vreau sa ma ajutati sa calculez cati saci de ciment intra cate galeti de nisip si apa... va rog sa-mi raspunda cine cunoaste Dau funda

6 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

La 2 roabe de nisip un sac de ciment.intr-o roaba intra vreo 10 galeti.deci,vreo 10-12 roabe nisip+5-6 saci ciment.apa ...vezi cat incape.

| viotedy a răspuns:

Si...in urmatoarele 2-3 zile dupa turnare mai torni cate putina apa pe el ca sa nu se usuce brusc, sa crape.atunci,vezi calitatea ce-a iesit.apa trebuie sa ramana deasupra, nu sa o suga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cca 6 saci de ciment si daca e sa adaugam la o lopata de ciment 3 de nisip faci si tu socoteala, apa o bagi la ochi dar cauta sa nu fie moale rau deoarece iti ia timp mult la uscare, iar locul un ai turnat sa fie plan, dai masura cu furtunul de nivel dupa care semnezi unde mai trebuie sapata sau adaugat pietris, de unde esti?

| RAZVIN a răspuns:

12 roabe de nisip, 4 saci se ciment si apa o sa vezi la fata locului

| x7gaming a răspuns:

12-14 saci

| anonim_4396 a răspuns (pentru x7gaming):

Ce volum ti-a dat mestere de bagi 14 saci de ciment? laughing)
3x4x0,06, cat iti da?