| KaPy2 a întrebat:

Salutare tuturor!
Am și eu o drujbă stihl ms 291 și s-a uzat lanțul, am văzut la husqvarna pachet oregon lamă+2 lanțuri 130 lei,care ați folosit lanț și lamă oregon ce părere aveți,e bun ca lanț,se merită să-l cumpăr?, cu lanțul de la stihl am tăiat în jur de 70-75 metri lemne stern, cu oregon cam cât aș tăia?

Răspuns Câştigător
| MotanAndrei a răspuns:

Dublu. happy Deoarece lantul oregon are o textura foarte flexibila.

2 răspunsuri:
| Herculescu_Mihail_1971 a răspuns:

Salutare! Si eu am folosit lamă și lant Oregon, ce sa zic, e destul de bun, numai ca trebuie ascutit cam des, eu am taiat 2 carute de lemne cu drujba electrica, cu lant si lama Oregon. Daca doriti vi-l vând, fiindca mi s-a defectat drujba.Ma gasiti la ID de mess. miky_n3. Sunt din Maramures.

| KaPy2 explică (pentru Herculescu_Mihail_1971):

Pai lantul tau de la drujba ta sigur nu se potriveste, a mea are alt pas, a ta alt pas