| krys1616 a întrebat:

Salutare tuturor,

Sunt în căutarea unui apartament cu 2-3 camere. Am găsit recent un apartament de 61mp utili, situat într-un bloc rezidențial, și sunt interesată să aflu mai multe despre traiul într-un astfel de spațiu.

Dacă ați locuit sau aveți experiență în traiul într-un apartament de dimensiunile și tipologia menționate, vă rog să împărtășiți cu mine informațiile și experiențele dumneavoastră. Sunt interesată să aflu care sunt dezavantajele acestui tip de locuință.

De asemenea, sunt deschisă să aud sugestii și sfaturi cu privire la întrebările pe care ar trebui să le pun în timpul unei vizionări a apartamentului. Vreau să fiu cât mai informată posibil pentru a face cea mai bună alegere.

Aștept cu nerăbdare să citesc părerile și sfaturile voastre și să împărtășim experiențele noastre.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E foarte complicat să ne dam cu părere. Nu știm nimic nici despre tine nici despre apartament. 61mp sunt cumva în media apartamentelor din Romania. Acum depinde și câte persoane veti locui și ce alte sacrificii ați face pentru un apartament mai mare. Pentru 2 persoane e suficient. Pentru o familie cu 1-2 copii devine mic.

| sierra1 a răspuns:

Așa de curiozitate: unde (și cât timp) ai trăit până acum?

| Simpatic a răspuns:

Nu ai zis daca vrei sa cumperi sau sa locuiesti cu chirie?
ai stat pana acum la casa, de nu cunosti cum este cu locuitul la bloc?
este in primul rand in functie de zona cat conteaza si vecinii de blocwinking
nu as putea sa iti zic toate punctele forte sau avantajele dar te asigur ca locuitul la bloc are destule dezavantaje happy