| DanielDanny a întrebat:

Se mai poate muta casuta de la un contor de curent la vreo 10 cm intr-o parte? E putin prins in ciment la suprafata si cablu e destul de lung in pamant! Daca sap in jur si il imping putin intr-o directie si ii mai torn niste ciment are ceva?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De preferat ar fi sa vina enelul sa il mute ca este a lor contorul, si daca tu il deteriorezi cand il muti poti fi acuzat de furt de curent, suna la enel cit te costă sa vină nea caisă sa il mute 10 cm mai la stinga sau la dreapta cum vrei tu.

| TheMaker a răspuns:

Este în regulă, cât timp nu rupi sigiliul contorului.

| DanielDanny explică (pentru TheMaker):

Da, e destul de putin de mutat, am auzit de altii care si-au mutat contoru de pe casa pana aproape de gard la strada! Eu trebuie sa fac o groapa unde vreau sa il mut si sa sap in juru lui, tai gardu, si practic sa il imping vreo 10 cm prin gard!

Astia cand mi l-au instalar, l-au pus langa gard, nici nu mi-a trecut prin minte atunci ca as fi putut sa il pun prin gard xD!

| TheMaker a răspuns (pentru DanielDanny):

Mută-l fără teamă. Prin gard, pe gard, sub gard. laughing