| Ioscaa1 a întrebat:

Se poate da cu glet peste tinci? Dau funda

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Nu doar se poate, chiar este indicat. Iar daca vrei o treaba calumea, poti folosi pasta de imbinare;). Si un alt trick: daca adaugi pigment in culoarea vopselei in gletul folosit, ba chiar si in amorsa, poti renunta la al doilea strat de vopsea.
Pentru aplicarea gletului peste lavabil:
http://www.ceresit.ro/blog/aplicare-glet-peste-vopsea-lavabila/

5 răspunsuri:
| Lvrkiosif a răspuns:

Poti sa dai undeva de proba.

| AgathaRo a răspuns:

Se poate aplica glet peste tinci fara probleme.

| StefanMV a răspuns:

Asa se si face de obicei, dar inainte sa dai glet trebuie sa dai cu amorsa peste tinci.

| Ioscaa1 explică (pentru StefanMV):

Dar daca am varuit deja? se mai poate? Cineva mi-a spus ca nu se mai poate da cu glet

| Daniela_Daniela_2000 a răspuns:

Da in unele cazuri nu