| a_domnitei a întrebat:

Se poate deregla cantarul pe baterii daca sta in baie din cauza aburilor si a stropilor?

Răspuns Câştigător
| unuzero a răspuns:

Daca nu este mecanic si nu trebuie sa-l intorci, cred ca nu se poate deregla. incearca sa cumperi baterii bunewinking

5 răspunsuri:
| valyb a răspuns:

Nu cred. Din cate stiu eu ele sunt cantare "de baie". Deci ar trebui sa fie gandite pentru baie.

| georgehari a răspuns:

Da, dacă nu este etanş (s-a deplasat carcasa, de-a lungul timpului), pentru că bateriile se pot oxida. Cîntarele de la mărci cunoscute nu au aceste probleme, de obicei, şi te anunţă cînd bateriile sunt pe terminate.

| AnielaA a răspuns:

Daca s-a udat cantarul cu totul da, pentru ca totusi vorbim de baterii si un circuit. Cred ca ti s-a dereglat. Daca e doar aburul nu ar trebui sa fie o problema atat de mare, nu sunt chiar atat de pretentioase. Al meu sta in baie de cativa ani si merge perfect.

| Bogdan_9491 a răspuns:

Pe langa faptul ca bateriile se pot descarca mai repede sau strica, display-ul se deregleaza repede daca sunt aburi. Pune cantarul in alta camera sau cumpara unul clasic, fara baterii.

| diana_1881 a răspuns:

Nu neaparat dar nu mai tine cantarul in baie pentru ca din cauza umezelii bateriile se corodeaza si o sa se strice si cantarul.