| Andrea36 a întrebat:

Se poate strica masina de spalat daca o incarcam prea putin ( in loc de 5 kg, pentru cat e construita, sapalam 1 kg de rufe sau mai putin)?

3 răspunsuri:
| iKronstadt a răspuns:

Nu. Nicio mașină de spălat nu are prevăzută în manualul tehnic cantitatea minimă de rufe. O poți lăsa să funcționeze chiar și goală, dar... care mai este rostul.

| Emilian601 a răspuns:

Nu se va strica, insa daca pui mult mai putin de 5 kg atunci vorbim de risipa, si asigura-te ca folosesti produse gen Calgon...

| qrage a răspuns:

In mod normal nu. Doar daca o incarci prea mult.