| MissAnonim0111656 a întrebat:

Buna ziua! Se poate defecta masina de spalat daca pun prea putine rufe in cuva?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce program de spălare folosești. Dacă pui la 14 minute, nu se defectează.

| Editocroci a răspuns:

Nu,dar iroseşti apă şi curent electric care costă.

| LittlePoppy a răspuns:

Nu. Si nu conteaza durata cum se zice mai sus. Pentru ca in 14 minute o spala cu apa mai mult rece. Iar uneori ai nevoie de apa fierbinte.
Eu niciodata nu pun 5 kg ca nu am de unde. Dar trebuie sa-mi spal rufele. Asa ca, cel mult 1kg (exceptand lenjeria de pat, dar care nici aia nu are 5). Are multi ani masina mea si merge perfect.

| MissAnonim0111656 explică:

Vă mulțumesc tuturor pentru răspunsuri!