| catalinhomessi a întrebat:

Servus,am o centrala protherm, am inchis-o pentru cateva ore si cand am repornit-o presiunea e la 0.9 si am citit ca indicat e sa fie la 1.5 cum reajustez presiunea?

Răspuns Câştigător
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

S-a golit de apa (ai scapari pe undeva). Reumple-o cu apa. Nu stiu unde este robinetul la acest model (vezi pe undeva pe dedesubt). Sa-l lasi deschis pana ajunge presiunea la 1.5 apoi il inchizi bine.

2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Cititi instructiuni de utilizare a centralei ca sa poti sa intelegi cel mai bine si sa o utilizati cu folos!

| simpluone a răspuns:

Ai grija cand se incalzeste, apa se dilata iar presiunea creste. Nu trebuie neaparat sa fie la 1.5, unele modele functioneaza doar cu 1.2 bari. Citeste instructiunile