| maneco a întrebat:

Stau la etajul 4 din 4 si am condens in camere pe tevan si vreau sa-mi pun tavan pvc este indicat?

6 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Nu e o idee buna, tavanul nu va mai"respira". Izoleaza peretii si plafonul bine, incalzeste si ventileaza camerele si va disparea condensul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu rezolvi problema din interior.Condensul iti va apare si pe pvc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faceti izolatia peretilor pe dinafara. Poate va costa mai mult manopera, dar asa e bine. Stiu de la cineva care lucreaza in domeniu ca daca se pune pvc sau polistirenul in interior, peretele nu mai respira si abia atunci apare mai mult condens si igrasia e gata. La acoperis, ar trebui sa contribuie toata scara pentru ca este spatiu comun (fiecare are "un acoperis" deasupra, adica alt apartament). Daca puteti sa faceti un fel de sarpanta, e foarte bine.

| prisacarul56 a răspuns:

Izolatie obligatoriu pe exterior, o buna ventilatie in interior, nicaieri pvc in casa. Izolat neaparat podul, sau planseul deasupra.

| 0Isabelle0 a răspuns:

Da... Normal!

| maneco explică:

Daca izolez pe interior tavanul folosind vata minerala apoi sa vin cu lambriu pvc cum sa mai am condens?