| ashley26pink a întrebat:

Buna!

Vreau si eu sa ma mut in comuna Saucesti, in Bacau.

Dar mama si tata spun ca sunt anumite avantaje si anumite dezavantaje.

Cum ar fi ca eu trebuie sa fac naveta pana la scoala in oras si tata pana la serviciu tot in oras.

Va rog sa imi dat argumente cu avantajele si dezavantajele faptului ca stau la tara.

Trebuie sa mentionez ca voi locui la o casa cu un etaj.

Dar costa mult amenajarile interioare?

Pentru ca noi vrem sa ridicam casa la rosu.

Credeti ca, cu banii obtinuti de pe un apartament vom putea construi casa?

Apartamentul are : centrala, 3 camere, lambriuri, parchet, gresie, faianta, izolat, tavan fals, si e intr-o zona buna, langa scoala si langa gradinita( ma rog, sunt pe aproape ), magazine sunt in jur, e la etajul 1, avem si beci personal, numai al nostru (construit de noi), deci nimeni nu mai poate pune acolo ceva.

Trebuie sa mentionez ca nu vreau sa cresc animale, si nici nu vreau sa imi fac o casa ca oricare de la tara. Vreau o vila cu un etaj, si sa fie ca la oras. In cartierul in care ma mut, sunt numai vile cam asa cum vreau eu sa o construiesc pe a mea. Deci nu gasesti pe acolo bordeie.

Pls ajutati-ma :*
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
mira
| mira a răspuns:

Asteapta sa fie construita vila si apoi iei o hotarare.Totul depinde de posibilitatile voastre materiale.Ai masina cu sofer care sa te duca zilnic la scoala?